BENDRABUTIS » VEIKLA

IŠVYKA Į MIESTO BIBLIOTEKĄ
IŠVYKA Į MIESTO BIBLIOTEKĄ

   Balandžio 29 d., po pavakarių, didžioji pirmosios bendrabučio grupės vaikų dalis išsiruošė ekskursijon į Miesto biblioteką. Nors ji visai netoli mokyklos („Maximos“ parduotuvės pastate), ne visi vaikai joje buvo lankęsi, tad labai norėjo ją apžiūrėti. Viešnage tikrai nenusivylėme, nes apžiūrėjome ne tik biblioteką, bet ir Bibliotekų savaitei dedikuotą knygų skirtukų parodą „Knyga ieško draugo“. Ją paruošė jaunųjų knygos bičiulių klubo „Išminties upeliukas“ nariai. Parodoje – šimtai spaustuvėse atspausdintų ar išradingų skaitytojų pagamintų skirtukų, tad išsirinkti tris gražiausius nebuvo lengva. Surašę įsimintiniausių numerius, susidomėjome knygomis. Vaida atrado daugybę jau skaitytų kūrinių, Gintarė su bibliotekininkės Ritos pagalba susiieškojo ją dominančią knygą „Smaragdinis atlasas“, o Vitalijų labiausiai domino dar neskaitytos „Nevykėlio dienoraščio“ dalys. Vieną iš norimų – 3-ią knygą – pavyko surasti. Tad dabar laukia malonios skaitymo akimirkos.

   Apsirūpinę knygomis, dar pasikalbėjome su bibliotekininkėmis, išsiaiškinome, kad jos prižiūri apie 16 000 knygų (už atspėtą skaičių Vaida sulaukė dovanėlės – rankų darbo skirtuko), apžiūrėjome eksponuojamus paveikslus. Bibliotekininkės Inga ir Rita džiaugėsi pažintimi su grupės vaikais, jų mandagumu ir smalsumu, tad pavaišino visus saldainiais. Atsisveikinome iki kito apsilankymo. Į biblioteką planuojame sugrįžti perskaitę pasiimtas knygas.

   Pavasariškas oras dar nuviliojo į žaidimų aikštelę. Truputį pasisupę, išbandę treniruoklius ir muzikos instrumentus, grįžome į mokyklos teritoriją, kur mūsų laukė auklytės ir kiti grupės vaikai. Išvyka paliko daug smagių įspūdžių. Tad tikrai ją pakartosime.

   Beje, tądien grupėje išbandėme ir dalį sensorinio gesintuvo priemonių, kurias pagal Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos projektą turi Plungės Vaikų biblioteka. Jos skirtos vaikams, turintiems autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų. Šios priemonės, tikimasi, palengvins minėtų vaikų lankymąsi bibliotekoje, padės, jei vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis. Dabar, vis dar tebetvyrant COVID-o grėsmei, didesnių grupių į biblioteką jos darbuotojai nekviečia, tad sensorinio gesintuvo priemonės atkeliavo į I bendrabučio grupę. Tądien jos buvo skirtos ne nuraminti vaikus, o pradžiuginti.  Jomis susidomėjo visi be išimties vaikai, vieni – vienomis, kiti – kitomis. Diena buvo smagi.

 

Auklėtoja Kristina Pilitauskienė