BENDRABUTIS » VEIKLA

PAVASARIO PRAMOGOS
PAVASARIO PRAMOGOS

Pagaliau sulaukėme tikrojo pavasario, tad norisi daugiau laiko praleisti lauke. O būnant pievoje, pramogos pačios atkeliauja. Antradienis, gegužės 11-oji, trečiajai grupei buvo vainikų pynimo ir protmūšio diena.

Po pavakarių, belakstydami po pievas, prisipynėm pienių vainikų ir surengėm fotosesiją. Tiesa, vainikus pynė auklėtoja, o vaikai aprūpino žiedais kuo ilgesniais koteliais. Auklėtojos padėjėja Nijolė išmokė iš storesnio stiebo pasidaryti birbynę (tokį muzikinį instrumentą, kuris birbia). O Eimantas atrado labai gražių violetinių gėlyčių, kurias auklėtoja Birutė pavadino „fialkomis“. Nusprendėme, kad tai laukinės našlaitės. Kai turėsit laiko, pasidairykit prie stadiono, turėtumėt rasti.

Tą dieną buvom susiplanavę protmūšį. Tačiau oras buvo per daug gražus, kad liktume grupėje, todėl žaidimui įsikūrėme pavėsinėje. Pirmiausia vyko komandų kapitonų atranka. Po jos paaiškėjo, kad mėlynųjų komandai vadovaus Danielius, geltoniesiems – Kotryna. Jiedu vadovais tapo pirmieji atsakę į kapitonų turo klausimus. Kotrynai ir Danieliui pasirinkus komandų draugus, prasidėjo žaidimas. Pirmiausia buvo bendri klausimai, vėliau – apie gyvūnus, apie augalus, istoriniai ir geografiniai, galiausiai – apie filmukus ir knygas. Nors geltonieji beveik visą žaidimą pirmavo, galiausiai mėlynieji jus pasivijo ir laimėjo vos vieno taško persvara, tad praktiškai žaidimas baigėsi lygiosiomis. Dar viena užduotis komandoms buvo po lygiai išsidalinti saldžius prizus. Ir ją vaikai sėkmingai įveikė.

Po poros dienų, gegužės 13-ąją, ketvirtadienį, kitoje mokyklos pavėsinėje į protmūšį susirinko antrosios grupės vaikai. Jiems talkino Gintarė ir Vaida iš pirmosios bendrabučio grupės. Šįkart komandų kapitonais buvo Šarūnas ir Lukas Eitavičius. Žaidimas vaikams buvo įdomus, o auklėtoja Regina ir jos padėjėja Genutė džiaugėsi vaikų žiniomis ir geru žodžiu minėjo pradinukų mokytoją Violetą. Vaikai žinojo ir tai, kam kengūrai reikalinga sterblė, ir koks paukštis greitai bėgioja, bet neskraido, ir kada geriausia kirsti medžius statyboms... Ne mažiau svarbu, kad buvo labai susikaupę ir įsitraukę į žaidimą. Nugalėtojais tapo abi komandos, nes surinko visiškai vienodai taškų. Tad visus ir sveikiname.

Gegužės 18-ąją, antradienį, protmūšio savo grupei (4-ajai) paprašė auklėtojas Vincas. Tad po pavakarių žinias tikrinosi dvi komandos – Gabrieliaus, Rūtos ir Gabrielos bei Valerijaus ir Lauryno Jonušo. Kitas Laurynas, Edmundas ir Žilvinas žinių pasitikrinti neišdrįso, bet, sakė, kitąkart prisijungs.

Geltonųjų ir mėlynųjų komandos per žaidimo lentelę keliavo vis pralenkdama viena kitą tašku ar dviem. Kartu atėjo iki pat finišo ir praktiškai kartu baigė žaidimą. Džiugu, kad ketvirtosios grupės jaunimas yra sukaupęs nemažą žinių bagažą. Žino, koks maisto produktas negenda ir neturi galiojimo pabaigos, iš ko senovėje buvo gaminami vaistai, kas įkūrė Vilnių, koks žinduolis gali skraidyti ir daugybę kitų dalykų. O klausimai, į kuriuos neturėjo atsakymų, taip pat naudingi – išgirdus atsakymą, jis ilgam lieka atmintyje.

Beje, 4-osios grupės žaidėjai sakė norėtų dar vieno – sudėtingesnio protmūšio.

Auklėtoja Kristina Pilitauskienė