BENDRABUTIS » VEIKLA

TREČIOSIOS BENDRABUČIO GRUPĖS SUMANYMAI
TREČIOSIOS BENDRABUČIO GRUPĖS SUMANYMAI

Kai karantinas vis tęsiasi ir tęsiasi, ir tęsiasi, o šilti orai niekaip neateina, lieka dvi išeitys – arba ilgai ir nuobodžiai pykti ar liūdėti, arba prisigalvoti, kaip paįvairinti kasdienybę. Ne visada pavyksta įgyvendinti antrąjį variantą, bet bandyti verta. Tai ir bandom.

 

Edukacija „Ir neįgalus žmogus gali“

 

Balandžio 13-ąją, po pavakarių, mes, 3-ioji bendrabučio grupė, įsiprašėme į dešimtokų klasę su galimybe pasinaudoti kabinete turimomis planšetėmis. Šį kartą – ne žaidimams, o prisijungimui prie edukacijos „Neįgalus žmogus irgi gali“. Edukaciją vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialo bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Sužinojome daug įdomios ir tikrai praversiančios informacijos apie įvairias negalias, taip pat išgirdome, kaip elgtis su vienokią ar kitokią negalią turinčiais žmonėmis. Pavyzdžiui, jog negalima, pamačius prie pėsčiųjų perėjos stovintį neregį, griebti jį už rankos ir pervesti per gatvę. Žmogus, netikėtai sugriebtas, gali išsigąsti, pirma reikia jį pakalbinti, pasiūlyti pagalbą. Bibliotekininkė Daiva papasakojo, kaip ji bendrauja su aklu ir kurčiu savo bibliotekos lankytoju. Žinote – kaip? Ogi rašydama pirštu jam ant rankos raides.

 

O įdomiausia buvo išgirsti apie negalią turinčių žmonių pasiekimus. Ar žinojote, jog „Karibų piratų“ ir „Žiedų valdovo“ žvaigždė Keira Knightley kenčia nuo disleksijos, bet tai jai nesutrukdė tapti garsia aktore.

 

Adomas Bužinskas – 18 metų sportininkas plaukikas, turintis dauno sindromą. Plaukimo sporto šaką propaguoja jau dešimt metų. Per šį laiką laimėjo ne vieną sporto medalį varžybose Lietuvoje. Ryškiausias pasiekimas – net trys aukso medaliai iš specialiosios olimpiados Abu Dabyje.

 

Neregys Karolis Verbliugevičius – kalnų slidininkas. Buvo labai įdomu, žvelgiant į nuotrauką, išsiaiškinti, kaip pavyksta ilgas, sudėtingas trasas nieko nematant. Pasirodo, jam padeda treneris-vedlys Vytenis Makauskas, vadovaudamas per garso perdavimo sistemą.

 

Visų istorijų perpasakoti neįmanoma. Svarbu, kad suvokėme, jog beviltiškų situacijų beveik nebūna, jei žmogus turi svajonių ir jų siekia. Apie tai kalbėjomės ir grįžę po edukacijos į grupę. Taip pat, peržiūrėjome trumpą filmuką apie Niką Vujičių, gimusį be rankų ir kojų, bet ne tik įsitvirtinusį pasaulyje, bet ir padedantį kitiems. Žodžiu, didžiausia stiprybė yra ne fizinė, o vidinė.

 

Jauki arbatos gėrimo popietė

 

Dar balandžio 13-ąją, po edukacijos, susimąstėme, ką įdomaus galėtume nuveikti kitą antradienį. Kilo mintis išsikepti pyragą ir pasivaišinti juo prie paserviruoto stalo. Taip ir padarėme. Balandžio 20-ąją, po žaidimų lauke, likus valandai iki vakarienės, užsidarėme virtuvėlėje ir ėmėmės veiklos. Vieni tepė sumuštinius, kiti ruošė tešlą pyragui, treti lupo ir pjaustė obuolius. Iki vakarienės spėjome ir stalą uždengti staltiese, ir papuošti servetėlėmis, vazele su gėlėmis, švakidėmis.

 

Po vakarienės susėdome prie stalo, aptarėme, kaip sekėsi ruoštis vaišėms, ko pritrūko, kad visiems sektųsi bendradarbiauti. Galiausiai, užsiplikę raudonėlių arbatos su citrinomis, pradėjome vaišintis. Sumuštiniai, žinoma, buvo skanūs, bandelės irgi, apie saldainius ką ir bekalbėti, bet labiausiai visus sužavėjo obuolinis pyragas, kuris tiesiog tirpo burnoje.

 

Pasivaišinę sakėme vieni kitiems komplimentus ir linkėjimus, žaidėme klausimų ir atsakymų žaidimą, kalbėjomės įvairiomis svarbiomis temomis. Vaikai netgi patikrino auklėtojos ir auklytės telepatinius gebėjimus – stebėjo, ar sutampa jų mintys...

 

Pati neįdomiausia popietės dalis – stalo tvarkymas ir indų plovimas. Ne visiems užteko kantrybės šioms veikloms. Dar yra kur tobulėti. Užtat auklytės talkininkai buvo įvertinti ir jautėsi išdidūs.

 

Iki mokslo metų pabaigos dar liko laiko. Dar spėsime prisigalvoti įdomių veiklų ir jas įgyvendinti.

 

Auklėtoja Kristina