FOTOGALERIJA » 2017-2018 m.m.

IŠVYKA Į PLUNGĖS ŽEMAIČIŲ DAILĖS MUZIEJŲ 2017-11-21
IŠVYKA Į PLUNGĖS ŽEMAIČIŲ DAILĖS MUZIEJŲ 2017-11-21

   Trumpėja dienos... Saulutė vis rečiau pasirodo. Mes, 7-8 spec. klasių moksleiviai,  nusprendėme šviesos ieškoti žmonių kūryboje.

   Lapkričio 21 dieną aplankėme  Žemaičių dailės muziejuje vykstančią parodą - edukaciją ,,Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“. Buvo labai smalsu, ką gi mes pamatysime... Tik pravėrus  Oginskių rūmų duris, mus pasitiko muziejaus darbuotoja ponia Irena. Ji mums papasakojo Oginskių dvaro istoriją. Moksleiviai įdėmiai klausėsi pasakojimo, grožėjosi dailininko V. Ulevičiaus medžio drožiniais, dailininko A.Jaručio metalo plastikos saulutėmis ir kryžiais, apžiūrinėjo išeivijos dailininko dr. A. Lipskio dovanotus muziejui paveikslus, uždavė nemažai klausimų.

   Moksleiviai gėrėjosi spindinčiais meno kūriniais, kurie dekoruoti liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais, ir aklinoje tamsoje, apšviesti tik liuminescencine šviesa, patys eksperimentavo su spalvomis.

    Atsisveikinant ponia Irena pastebėjo, kad mes  domėjomės  muziejaus  vertybėmis ir elgėmės kaip tikri bajorai! O mes visi kartu pasakėme ,,ačiū!’’. Grįžome linksmi ir gerai nusiteikę.

                                                                                                                                    

Mokytoja Liucija Gagilienė