FOTOGALERIJA » 2017-2018 m.m.

IŠVYKA Į ŽEMAITĖS MEMORIALINĮ MUZIEJŲ
IŠVYKA Į ŽEMAITĖS MEMORIALINĮ MUZIEJŲ

   Gruodžio 12 dieną Plungės Specialiojo ugdymo centro 5-6 spec. ir 9-10 spec. klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir jų padėjėjomis vyko į Žemaitės memorialinį muziejų Bukantėje. Čia jie susipažino su ekspozicija, pasakojančia apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą.

   Įdomu buvo pamatyti senąją trobą, klėtį, svirną. O namų apyvokos daiktų įdomumas: ir lova su šiaudų čiužiniu, ir spinta (drožinėta, išpuošta su didžiausia meile), kūdikio lopšys, ratelis su vilnų kuodeliu, stalo vidury rūpintojėlis, eile surikiuotos klumpės. O nuo nematytų, neregėtų daiktų - šukų linams šukuoti, sviestmušės, pjautuvo, kultuvės, grūstuvės, kočėlų ir netgi pačiūžų - žiojosi burnos. Taip viskas maloniai keista – rodos, tai buvo taip seniai, o šiandien akys pamažėle slysta laiko nuzulintu šaukšto šonu ir iš už nuotraukos stiklo žvelgiančiu rašytojos veidu.

   Čia irgi kažkada bėgiojo basakojė vaikystė, atvedusi mažąją Julytę į platų kūrybos kelią ir leidusi mums prisiliesti prie ano meto žmonių gyvenimo.

   Susipažinus su muziejaus ekspozicija buvome pakviesti lieti žvakių. Vaikams tai buvo smagiausia pamoka. Buvo gera sėdėti šiltoj troboj, žiūrėti į iš lėto stingstantį vašką, siurbčioti karštą arbatą ir skanauti sausainius. Džiaugėmės ekspozicijos vadovės nuoširdžiu dėmesiu. Maloniai pasibuvę, pabendravę keliavome namo.

 

Mokytoja Rūta Arbuzova