FOTOGALERIJA » 2017-2018 m.m.

7-8 SPEC. KLASIŲ IŠVYKA Į UAB ,,PLUNGĖS DUONOS KEPINIAI“
7-8 SPEC. KLASIŲ IŠVYKA Į  UAB ,,PLUNGĖS DUONOS KEPINIAI“

   Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina metas, kai reikia pasirinkti savo kelią. Dažnas jaunuolis nežino, kuo norėtų būti, ko mokytis, ką dirbti. Kaip ir kur domėtis konkrečia profesija?

   Nusprendėme apsilankyti senojoje Plungės duonos kepykloje. Įmonėje sekėme duonos kelią nuo grūdų malimo, tešlos užmaišymo, rauginimo iki kvepiančio, ką tik iš krosnies ištraukto duonos kepaliuko. Po kąsnelį dalijomės baltos duonos kepalėlį. Koks gardumas!

   Pasukome į pyragų bei konditerijos cechą ir patekome į pasakų pasaulį! Aplink kalnai čia pat kepamų šakočių, bandelių, įvairiausių pyragų. O kvapai,  kvapai! Rankos pačios tiesėsi į pilnas lentynas, prikautas spurgų, riestainių, kruasanų...  Ir čia mus pavaišino kvepiančiomis šiltomis bandelėmis, spurgomis.

    Kalbinome dirbančius žmones. Klausėme, ar sunku čia dirbti. Visi, kaip susitarę, šypsojosi ir kartojo, kad nelengva: rytinės pamainos darbuotojai darbą pradeda penktą valandą ryto, atsitraukti nuo įrengimų negalima, per pamainą būna tik kelios trumpos atokvėpio valandėlės. Ir taip kasdien. Be to, kepykla dirba ir naktį.

    Supratome, koks sudėtingas duonos kelias, kaip sunkiai ir nuoširdžiai čia dirba žmonės. Gerbkime duoną – ji šventa.

 Mokytoja Liucija Gagilienė