FOTOGALERIJA » 2018-2019 m.m.

AKCIJA "DAROM 2019"
AKCIJA

   Balandžio 19 dieną Plungės specialiojo udymo centro mokiniai ir mokytojai prisijungė prie visuotinės akcijos "Darom 2019". Išklausę paskaitą apie šiukšlių žalą gamtai ir žmonijai, visi su ūpu kibo į darbus. Dalis mokinių pasiliko tvarkyti centro ir prie jo esančių teritorijų, o kita dalis išvažiavo rinkti šiukšlių į prie prekybos centro "Norfa XL" esančias pievas.

   Mokiniai buvo labai nustebę, kad pievos buvo tokios priterštos. Visi kalbėjome apie tai, jog ranka, tai ne driežo uodega - nenutrūks, jei nuneši atliekas ten, kur jos bus tinkamai surinktos ir išvežtos, t.y. į šiukšlinę. Juolab, kad tokia numesta šiukšlė gamtoje suyra per 500 metų ir daugiau... Išsiaiškinome, kad maišelį reikia ne paprastai išmesti į šiukšlinę - juk šiukšlės taip paprastai niekur nedingsta. Jos pūva šiukšlynuose šimtus metų, teršdamos aplinką ir kenkdamos ne tik gamtai, bet ir mums patiems. Ši akcija taip pat buvo puiki proga pasimokyti rūšiuoti atliekas. Mokiniai sužinojo, kad rūšiuojamos atliekos yra perdirbamos į kitus daiktus ir taip yra sutaupoma daug gamtos resursų bei mažiau teršiama aplinka.

   Visi grįžome pavargę, bet patenkinti savo darbu bei stiprūs vidumi - pasirįžę daugiau nešiukšlinti ir stengtis mažiau kenkti gamtai, juk gamta tai ir esame mes :)

 

Mokytoja Kristina Masiliauskienė