FOTOGALERIJA » 2018-2019 m.m.

DEIVIDAS TARP GERIAUSIŲ LIETUVOJE
DEIVIDAS TARP GERIAUSIŲ LIETUVOJE

   Šių metų lapkričio 26 - 30 dienomis Vilniuje vyko IV respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas - festivalis "Perliukai" (2017-2018). Specialioji draugija "Guboja" į sostinę sukvietė talentus iš visos Lietuvos. Vienas iš "Perliukų" laureatų – Plungės specialiojo ugdymo centro mokinys  – Deividas Kaniauskas, vadovaujamas muzikos mokytojos Jurgitos Arlauskienės.

   IV respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas - festivalis „Perliukai“ metus laiko vykdė atranką visoje Lietuvoje.  Dainuojantys, ar kokiu instrumentu grojantys įvairią negalią turintys atlikėjai dalyvavo konkurse. Pirmos, antros ir trečios premijos laureatai buvo sukviesti į Vilnių, ten dalyvavo baigiamuosiuose koncertuose.

   "Perliukai" startavo Klaipėdoje,  kur Deividas pelnė I-ąją premiją ir gavo kelialapį į baigiamąjį konkursą - festivalį.  Dainininkas dalyvavo konkurso - festivalio "Perliukai" uždarymo renginiuose, kur turėjo net tris koncertus, vienas reikšmingiausių III tarptautinis Čiurlionio festivalis.

   Argi ne stebuklas, kai vienoje scenoje užgrojo visišką regėjimo negalią turintis Raigardas Daraganas su Nacionaliniu orkestru „Trimitas“, taip pat neįgalieji talentai dainavo ir grojo su choru „Artyn“, su LRT grupe. Ypatingieji talentai visą savaitę koncertavo Lenkų kultūros namuose, M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

   Sužavėjo "Perliukų" dvasinė stiprybė, vidinė ramybė, užsispyrimas siekti savo norų, savo tikslų. Po šio festivalio – konkurso norisi dar kartą visų paprašyti, kad sustotume, išgirstume,  suprastume, kad stebuklai gyvena šalia mūsų, juk dar ne visi gebame  tai pamatyti. Išmokime įvertinti gyvenimą taip, kaip jie...

 

Straipsnio autorė: J. Arlauskienė