FOTOGALERIJA » 2018-2019 m.m.

MANO RIZIKA užsikrėsti TB
MANO RIZIKA užsikrėsti TB

   Kasmet kovo 24d. yra žymima tuberkuliozės (TB) diena. Š. m. kovo 22d. specialiojo ugdymo centre vyko paskaita ,,MANO RIZIKA užsikrėsti TB‘‘. Šios paskaitos tikslas buvo padėti mokiniams suprasti užsikrėtimo tuberkulioze (TB) rizikas, kurios formuoja neigiamą požiūrį į tuberkulioze sergančius žmones ir skatina jų diskriminaciją.

   Bendrosios praktikos slaugytoja A. Staponkienė supažindino mokinius su TBC. Buvo paaiškinta kokia tai yra liga, kokie būdingi simptomai, kaip ji plinta bei kokie asmenys dažniausiai serga šia liga. O apie tuberkuliozės (TB) istoriją ir dar plačiau, papasakojo visuomenės sveikatos specialistė A. Šarkauskienė. 

   Toliau bandėme pakartoti ką išmokome. Buvo užduodami klausimai ir mokiniai į juos atsakinėjo. Už teisingus atsakymus mokiniai gavo prizų - Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kuprinėlių.

Po šios įžangos žiūrėjome vaizdinę paskaitą, kurią parengė ULAC direktorius prof. dr. S. Čaplinskas ir ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sv. specialistė J. Korabliovienė.

 

Bendrosios praktikos slaugytoja A. Staponkienė