FOTOGALERIJA » 2019-2020 m.m.

PASIŽVALGYKIME PO PLUNGĘ!
PASIŽVALGYKIME PO PLUNGĘ!

   Rugsėjo 27 dieną, saulėtą ir gražų penktadienio rytą, IIA - IIIA socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai, nuskambėjus skambučiui skubėjo ne į klasę, o šurmuliavo kieme. Lydimi mokytojos Janinos Žukauskytės ir mokytojos padėjėjos Vaidos Valauskienės pėsčiomis iškeliavo pasižvalgyti po savo miestą, kuriame mokosi, gyvena. Išvykos tikslas - geriau pažinti ir orientuotis Plungėje, siekti sėkmingesnio integravimosi į miesto visuomenę.

   Keliaujant J. Tumo - Vaižganto gatve, kuri yra viena iš ilgiausių Plungės gatvių, mokiniai smalsiai dairėsi aplink, stebėjo ir su mokytoja aptarė kokiais verslais užsiima plungiškiai, teigiamai įvertino miesto tvarkymo pokyčius - patogius pėsčiųjų, dviračių takus, lygius šaligatvius, saugius šviesoforus. Pasiekus miesto centrą, pirmiausiai patraukėme prie lauko palapinėje įkurdintos jaunimo laisvalaikio zonos, kurią įrengė Plungės atviras jaunimo centras su partneriais. Kas norėjo galėjo pagroti pianinu, kitiems buvo įdomu pavartyti lentynose sudėtas knygas, spaudą, o tie, kas labiausiai buvo pavargę, išbandė sėdmaišių ir pagalvėlių minkštumą. Visus mokinius sudomino prie miesto fontano įrengtas suoliukas, papuoštas gitaros skulptūra, skirtas įžymiems ir nusipelniusiems plungiškiams, garsinantiems savo gimtą miestą po Lietuvą ir svetur. Mokiniai klausėsi mokytojos pasakojimo ir stebėjosi, kiek turime daug įžymių ir garsių žmonių kilusių iš Plungės. Ugdytiniai ir patys panoro nusifotografuoti prie „garbės suoliuko“ bei fontano. Pasidžiaugę ir pasigrožėję sutvarkytais aikštės gėlynais ir likusiais po Rudens jomarko šventės rudeniškais dekorais, visi patraukėme atgal link mokyklos. Grįžtant sustojome pailsėti vaikų ir jaunimo pamėgtoje kavinėje „Takava“, kur pasimokėme kultūringai, draugiškai, pagarbiai bendrauti tarpusavyje ir su aplinkiniais.

   Diena praėjo smagiai, grįžome ne tik kupini įspūdžių, praturtėję žiniomis, bet ir aktyviai pajudėję, nes visą ilgą kelią įveikėme pėsčiomis!

 

Mokytoja Janina Žukauskytė