FOTOGALERIJA » 2019-2020 m.m.

PLAUKIOJOM SU DELFINAIS, PASIVAIKŠČIOJOM SU DRAMBLIAIS IR ŽIRAFOM...
PLAUKIOJOM SU DELFINAIS, PASIVAIKŠČIOJOM SU DRAMBLIAIS IR ŽIRAFOM...

   Vasario mėnesį Plungės specialiojo ugdymo centro mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su virtualios realybės (VR) akinių galimybėmis.

   Virtualusis pasaulis, kuriame, naudodamiesi internetu, žaisdami kompiuterinius žaidimus, tūnodami socialiniuose tinkluose, praleidžiame vis daugiau laiko, pastaruoju metu vertinamas kaip grėsmingas, atitolinantis nuo tikrojo gyvenimo ir tiesioginio bendravimo. Vis tik gyvenimo nesustabdysi ir laiko neatsuksi. Be to, svarbu, kam naujosios technologijos naudojamos.

Specialiojo ugdymo centro mokiniams sudaryta galimybė, užsidėjus VR akinius, pabuvoti povandeniniame pasaulyje ir paplaukioti su delfinais, lamantinais, jūrų liūtais, orkomis, vėžliais, drąsiausiems – net su rykliais.

   Kita įdomi edukacija – gamtos takai. Jais vaikščiodamas, gali aplankyti savaną su drambliais, žirafomis, zebrais; pabuvoti vasariškame, rudeniškame, žiemiškame miške. Įdomu užsukti ir į negyvenamą salą, ką bekalbėti apie pasklandymą visatoje tarp žvaigždynų... Smagu, aišku, ir stalo tenisą su robotu sužaisti ar kaladėles pagaudyti žaidime „Beat Saber“...

Visa tai galėjo išbandyti ketvirtosios, penktosios ir pirmosios grupių vaikai, jų auklėtojos bei kiti darbuotojai.

   Vasario 25-ąją, per antrąją pamoką su vandenų pasaulio bei savanos gyventojais susipažino mokyklos mažiausieji – pirmos–ketvirtos klasių mokiniai, jų mokytoja Violeta bei mokytojos padėjėja Genutė.

Po kelių dienų Vaikų bibliotekoje apsilankė Specialiojo ugdymo centro devintokai su auklėtoja Kristina ir mokytojos padėjėja Inga. Devintokai greitai perprato, kaip „susikalbėti“ su VR akiniais, tad ne tik ištyrinėjo gamtos pasaulius, bet ir išbandė įvairiausius į akinius instaliuotus žaidimus, netgi boksą ir akies taiklumą.

   Edukacijas vedė Specialiojo ugdymo centro trečiosios bendrabučio grupės auklėtoja Kristina Pilitauskienė, dirbanti ir Plungės r. sav. viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. O Plungės biblioteka akinius vasario mėnesiui gavo iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos. Taip įgyvendinamas šios bibliotekos projektas „STEMCASpace (Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė)“ – leidžiama užsiregistravusiai bibliotekai mėnesį naudoti VR akinių komplektais.

Kristina Pilitauskienė, 3-iosios bendrabučio grupės auklėtoja