FOTOGALERIJA » 2020-2021 m.m.

DAINUOJANTI KLASĖ – DAINUOJANTI MOKYKLA
DAINUOJANTI KLASĖ – DAINUOJANTI MOKYKLA

   1975m. UNESKO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai, muzikos festivaliai, konkursai.

   Šiandien skamba daug įvairiausių stilių muzikos. Kiekvienas gali rinktis tai, kas jam labiau patinka. Tačiau visais laikais labiausiai išaukštinama „akademinė“, dar kitaip „klasikine“ vadinama muzika. Būtent klasikiniais instrumentais ir įvairių sudėčių orkestrų, žmogaus balsu atliekama muzika ugdo mąstymą, fantaziją, intuiciją. Jau seniai įrodyta, kad klausydami akademinės muzikos mokiniai geriau mokosi, gydytojai – gydo, mokslininkams kyla daug puikių idėjų...

   Pasaulinę muzikos dieną kiekvienais metais pažymi ir specialiojo ugdymo centro mokiniai. Šiais metais ši diena buvo paminėta konkursu „Dainuojanti klasė – dainuojanti mokykla“. Nuo pat ryto ugdymo centro mokiniai ir mokytojai dainavo. Muzika skambėjo pamokų ir pertraukų metu. Visi dainavo, kaip kas gebėjo, kaip kas mokėjo, tačiau visi buvo aktyvūs, linksmi ir kūrybiški. Konkurso dalyviai stengėsi ir dėl apdovanojimų. Geriausius iš geriausių dainorėlius išrinko mokytojų padėjėjos. Beje, mokytojai taip pat buvo aktyvūs konkurso dalyviai ir puikiai pritarė mažiesiems muzikantams.

   Išsidalinę apdovanojimus, vieni kitiems linkėjome gyventi su muzika, būti linksmais, kūrybiškais ir draugiškais.

 

Muzikos mokytoja Jurgita Arlauskienė