Plungės specialiojo ugdymo centro grupė mokinių su mokytojais ir kartu su Estijos Ämmustekool mokiniais ir pedagogais lapkričio 7-11 dienomis dalyvavo Tarptautiniame Erasmus+ 2020-1-EE01-KA205-077694 projekte „Kultūrinė patirtis skirtingose šalyse“ Latvijoje Smiltenes mieste.
Projekto tikslas – susipažinti su kitos šalies kultūra, bendrų susitikimų metu įgyti tarpkultūrinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, gebėti dalyvauti ir organizuoti bendras veiklas, kad kiekvienas mokinys šiose veiklose patirtų sėkmę, dalintųsi gerąja patirtimi.
Projektą sudaro trys susitikimai: Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje (po vieną susitikimą kiekvienoje šalyje). Bendrų susitikimų metu priimančioji organizacija pristato savo mokyklą, veda pažintines edukacines ekskursijas po svarbius savo šalies kultūrinius regionus. Bendros veiklų temos: nacionalinis maistas, liaudies šokiai, dainos ir žaidimai, tradiciniai amatai. Iš viso šiame projekte dalyvauja 22 mokiniai ir 12 pedagogų.
Visi projekto dalyviai suvažiavo į Smiltenes miestą Latvijoje. Dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Smiltenes miestą, aplankė įžymiausias vietas. Susipažino su priimančios Smiltenes novada speciālā pamatskola vykdoma veikla.
Vyko daug edukacinių užsiėmimų: keramikos gamykloje, kur mokiniai ir mokytojai patys gamino iš molio gaminius ir juos dekoravo, ekologiniame „Dzintarferma“ ūkyje, kur auginami šaltalankiai ir kitos įvairios vaistažolės, iš kurių šis ūkis gamina gaminius. Šiame edukaciniame užsiėmime kiekvienas dalyvis galėjo dalyvauti pačiame šių produktų gamybos procese. Mokiniai pažino tikrąją latvių kultūrą ir tradicijas, bei praplėstume žinias.
Įdomiai ir turiningai prabėgo laikas, kurio metu projekto dalyviai susipažino su latvių tautiniu paveldu, gaminant jų tradicinius valgius. Aktyviausia projekto diena buvo sporto ir kitų užsiėmimų, kuriems reikėjo atidumo, vikrumo, sumanumo, komandinio susitelkimo. Mokiniai pirmą kartą išbandė savo jėgas naujame „diskgolf“ žaidime, kas sukėlė daug gerų emocijų.
Smagūs potyriai buvo latvių folkloro vakarėlyje. Latvių folklorinio ansamblio dalyviai supažindino su tradiciniais liaudies rūbais, kalendorinėmis apeigomis, šventėmis, dainomis, šokiais ir žaidimais. Visa tai taurina žmogaus jausmus, švelnina charakterį, užkerta kelią pykčiui, skatina bendrystei.
Paskutinę susitikimo dieną, projekto dalyviams buvo įteikti padėkos raštai už dalyvavimą Tarptautiniame Erasmus + projekte. Atsisveikinę, su gerą nuotaika ir pilni įspūdžių, grįžome į Lietuvą.
Šios penkios dienos buvo tikrai ypatingos, projekto šeimininkai parodė, kad kiekvienai šaliai būdinga tam tikra kultūros, simbolių ir papročių visuma, dėl to šalis yra unikali, nors ir toks pat dangus ir jūra ta pati.