Menu Close

PASKAITA APIE PRIKLAUSOMYBES “PSICHOAKTYVIOS MEDŽIAGOS. ELEKTRONINĖS CIGARETĖS”

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Aldona Šarkauskienė skaitė paskaitą  8 klasės mokiniams apie priklausomybę nuo elektroninių cigarečių ir jų žalą jaunam organizmui.

Daugelis moksleivių  dar tiki, kad elektroninės cigaretės, jų garai nedaro žalos sveikatai, todėl visuomenės sveikatos specialistė suteikė daug informacijos apie elektroninių cigarečių užpildus, juose esančias kancerogenines medžiagas, toksinus ir nikotiną.

Skaidrių pagalba mokiniai gavo informacijos apie organizmo sutrikimo simptomus, kuriuos   pajaučia pradėję vartoti ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios: pykinimą, pilvo skausmą, nervų sistemos sutrikimus, nuotaikų svyravimus ir kt. Į elektroninių cigarečių skystį gali įmaišyti medžiagų, kurios nėra skirtos šio produkto vartojimui (pvz., narkotikai) ir taip dar labiau padidėja apsinuodijimas ir žala organizmui.

Mokiniams, iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos parvežtas ir parodytas filtras po rūkymo (surūkyta 20 cigarečių). Jaunuoliai nustebo  pamatę kaip atrodo filtras po 20 cigarečių surūkymo, kiek daug nusėda kietųjų dalelių ant filtro ir suprato, koks yra žalingas paprastų cigarečių ir elektroninių cigarečių vartojimas.

Lietuvos mastu elektroninių cigarečių garinimas tapo rimta problema, todėl ir vykdome šviečiamąją veiklą. Tikimės, kad nors keletas moksleivių susivoks ir atsisakys šio ypatingai žalingo įpročio.

 

Skip to content