Menu Close

TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

2023 metų Tolerancijos dienos idėja – žibintas, kuris neša šviesą, teikdamas viltį, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei tamsiais rudens vakarais. Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą.

Jokiam žmogui savęs paties nepakanka, todėl jam reikia dialogo su kitais žmonėmis, kurie yra tokie pat unikalūs ir skirtingi.

Plungės specialiojo ugdymo centro ir Plungės „Saulės“ gimnazijos draugystė užsimezgė prieš kelerius metus: kelios dešimtys gimnazijos mokinių Mokytojo dienos proga specialiojo ugdymo centre „matavosi“ mokytojo, specialiojo pedagogo profesijas, vesdami pamokas mūsų mokiniams bei atlikdami socialinę – pilietinę veiklą.

Gimnazijos bibliotekos vedėjos, neformalaus švietimo mokytojos Irenos Norgėlienės ir  Specialiojo ugdymo centro muzikos mokytojos Jurgitos Arlauskienės bendradarbiavimo iniciatyva ir Tarptautinę tolerancijos dieną nuspręsta paminėti kartu.

Plungės specialiojo ugdymo centro muzikos mokytojos metodininkės Jurgitos Arlauskienės ir socialinės pedagogės metodininkės Indrės Sadonytės lydimi mokiniai atvyko į „Saulės“ gimnaziją, kurioje surengė šventinę pamoką ir koncertą gimnazistams.

Renginio metu suskambo net septyni ugdytinių atliekami kūriniai (vieno iš jų autorė „Saulės“ gimnazijos mokytoja Jolanta Raišutienė). Gimnazistams buvo skirtos ir praktinės užduotys, skatinančios pamąstyti apie  kasdienius iššūkius, su kuriais susiduria neįgalūs asmenys.
Svečiai gimnazijos direktorei įteikė dailės mokytojos ir mokinių sukurtą žibintą, palinkėdami, kad jo skleidžiama gerumo šviesa nušviestų kelią tolimesniems bendradarbiavimo projektams.

Šių bendradarbiaujančių ugdymo įstaigų Tolerancijos dienos minėjimas – tai priminimas visuomenei, kad labai svarbu didinti sąmoningumą, ir kad gyvename įvairialypėje visuomenėje, kurioje svarbu švietimą grįsti įtraukiojo ugdymo kultūra ir praktika.

Lapkričio 16–oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Lygių galimybių ir žmogaus teisių ekspertai šią dieną kviečia pagalvoti apie tai, kaip kiekvienas prisidedame, ir kuo galėtume prisidėti kurdami įtraukesnę visuomenę, atkreipiant dėmesį į pavojus, kurie ištinka nustojus gerbti, suprasti, atjausti kitą.

 

Plungės specialiojo ugdymo centro socialinė pedagogė metodininkė Indrė Sadonytė

Skip to content